Iran - Magia Persji

Cena: 5 199 zł / os. 5 299 zł - 2%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 68 324 49 82
 • kom. 728 924 226
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
***
Region
Iran
Opis

TEHERAN - KASZAN – ISFAHAN  PASARGADY – PERSEPOLIS – NAGHSZ-E RUSTAM  SZIRAZ

Dzień 1. Warszawa – Teheran.

Wylot z Warszawy do Teheranu.

Dzień 2. Teheran.

Nocny przylot do Teheranu, transfer do hotelu i nocleg. Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Teheranu - stolicy i największego miasta Iranu. Dzień rozpoczniemy wizytą w Muzeum Narodowym, składającym się z dwóch kompleksów: Starożytnego Iranu oraz po Erze Islamskiej. Potężna kolekcja szacowana jest na 300 000 obiektów, a najstarsze sięgają korzeniami epoki paleolitu. Dużym zainteresowaniem cieszą się eksponaty z czasów Wielkiej Persji. W dalszej części dnia zobaczymy największą atrakcję miasta - znajdujący się w centrum Teheranu kompleks pałacowy Golestan z XV wieku, wpisany na listę UNESCO. Sale pałacu, należącego niegdyś do rodziny królewskiej, zachwycają bogactwem mozaikowych powierzchni i dużą różnorodnością wystroju. Pałacowy obszar stanowi azyl spokoju i zieleni. Na jego terenie często można spotkać popijających herbatę i wypoczywających Irańczyków. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg w Teheranie.

Dzień 3. Teheran – Kaszan – Isfahan. 

Po śniadaniu przejazd do miasta Kaszan, w którym majętni Irańczycy wznosili piękne domy, charakterystyczne ze względu na centralnie położone dziedzińce. Jednym z przykładów takiego domu, zachowanego do dzisiaj jest dom Boroujerdi. Zwiedzając go, można doświadczyć panującej w nim ciszy i błogiego spokoju. Z domem związana jest bardzo ciekawa historia. Handlarz dywanów o nazwisku Boroujerdi chciał poślubić córkę pana Tabatabai. Żeby tego dokonać, musiał wybudować wspaniały pałac, ponieważ jego przyszła żona nie mogła zamieszkać w warunkach gorszych niż dotychczas. Dom Tabatabai to następny przykład tradycyjnych domów w Kaszanie. Datuje się go na XIX wiek. Zwiedzając go, natkniemy się na zdobienia wykonane ze szkła oraz malunki ścianach. Kolorowe witraże sprawiają, że w niektórych pokojach popołudniami można zobaczyć cudowną grę świateł. Przejazd do miejscowości Isfahan, nocleg.

Dzień 4. Isfahan. 

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie miasta Isfahan, znanego niegdyś z wyrobu ceramiki i dywanów, teraz przyciągającego licznymi atrakcjami turystycznymi. Wśród najważniejszych należy wymienić: jeden z największych na świecie placów, największy w Iranie meczet i ormiańskie kościoły. Zwiedzanie Isfahanu zaczniemy od wizyty na Placu Naghsh-e Jahan, wokół którego skoncentrowane są główne zabytki. Pierwszym przystankiem będzie meczet Imama oraz meczet Szejka Lotfollaha, uznawany za jeden z najpiękniejszych meczetów na świecie, nie posiadający modelowego dziedzińca ani minaretu, do którego środka prowadzą schody. Następnie przejdziemy na zachodnią część placu do Pałacu Ali Qapu - arcydzieła z XVII wieku z obficie zdobionymi wnętrzami. Wspaniały pałac, wybudowany jako rezydencja szacha Abbasa I, ma specyficzną przestronną werandę, z której rozpościera się zachwycający widok na cały plac. Na koniec przejście na Wielki Bazar znajdujący się na północnej stronie placu. Bazar to korytarze biegnące pomiędzy placem a starszą częścią miasta. Znajdziemy tam sklepy, w których można kupić przyprawy, dywany, pamiątki. Główna arteria bazaru rozchodzi się od czasu do czasu i tnie go na tematyczne kwartały. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5. Isfahan. 

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Isfahanu. Wizyta w Wielkim Meczecie, będącym świadectwem ewolucji architektury irańskiej w okresie islamskim. Największy meczet Iranu zachwyca malowniczymi zdobieniami – cała budowla mieni się siedmioma kolorami. Wewnątrz znajdują się dwie kopuły, których konstrukcja pozwala rozchodzić się dźwiękom tak, aby były słyszalne we wszystkich zakątkach meczetu. Kolejnym punktem będzie Most Trzydziestu Trzech Łuków o arkadowej strukturze, stanowiący popularne miejsce wieczornych przechadzek oraz zbudowany w XVII wieku most Chawdżu. Spacerując po nim, przy odrobinie szczęścia, można usłyszeć tradycyjne perskie pieśni. Przestrzenie pomiędzy kamiennymi łukami mają fenomenalną akustykę, jest więc to idealne miejsce dla lokalnych śpiewaków. Dalej przejdziemy przez ormiańską dzielnicę Dżulfa i odwiedzimy jeden z największych i najpiękniejszych chrześcijańskich obiektów sakralnych w Iranie - Katedrę Wank (Świętego Zbawiciela), której wnętrza zdobią wspaniałe freski ze scenami biblijnymi ozdobione orientalną ornamentacją. Katedrę wieńczy kopuła zbliżona do tych, znanych z meczetów. Na uwagę zasługuje wsparta na łukach i otwarta na wszystkie strony dzwonnica. W wydzielonym budynku mieści się muzeum dokumentujące historię Ormian. W jego zbiorach zobaczyć można bogato ilustrowane manuskrypty, haftowane stroje czy dywany. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 6. Isfahan  – Pasargady – Persepolis – Naghsz-e Rustam – Sziraz.

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Szirazu. Po drodze krótka wizyta w Pasargady, w którym znajduje się grobowiec króla perskiego Cyrusa II Wielkiego. Dalej zwiedzanie starożytnego miasta Persepolis, założonego w 518 p.n.e., a którego pozostałości wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do naszych czasów zachowały się niestety tylko ruiny okazałych kompleksów pałacowych i niezwykłych grobowców. Następnie przejazd do doliny Naghsz-e Rustam, położonej 12 km od Persopolis, starożytnej nekropolii dynastii Achemenidów. W dolinie mieszczą się wykute w pionowej skale cztery grobowce w kształcie krzyża, a poniżej ich fasad wycięte zostały skalne reliefy, będące przykładem sztuki z okresu Sasanidów. W górnej części nisz widnieją bogato zdobione płaskorzeźby. Przyjazd do położonego na południu Iranu Szirazu - miasta wina i poezji, znanego dzięki przepięknym ogrodom, meczetom i grobowcom poetów. Nocleg.

Dzień 7. Sziraz - Warszawa.

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od centralnie usytuowanej Karim Chan z wysokimi, potężnymi murami obronnymi i z 14 basztami. Następnie przejście do grobowca Saadiego - wielkiego perskiego poety. Wewnątrz mieści się wyłożona jasnym marmurem, ośmiokątna sala. Dalej przejście do mauzoleum największego i najbardziej cenionego z irańskich poetów - Hafeza. Oddalony ok. 2 km od cytadeli grobowiec mieści się w ogrodzie obsadzonym cyprysami i różami. W dalszej części dnia zwiedzanie Różowego Meczetu, jedynego w swoim rodzaju ze względu na specyficzne, znajdujące się na wschodniej ścianie, różnobarwne witraże. Sprawiają one, że w godzinach porannych wnętrze meczetu staje się sceną, na której rozgrywa się fascynujący spektakl światła i kolorów. Na koniec dnia zwiedzanie mauzoleum i jednocześnie meczetu Shah Cheragh. W tutejszych murach znajdują się nagrobki dwóch braci, zabitych podczas prześladowań Abbasydów w 835 roku. Dawniej grobowiec był bardzo skromny. Zmieniło się to jednak za sprawą rozmiłowanej w sztuce królowej Tashi Khatun, która kazała pokryć go milionem kryształków. Ściany i sklepienia wyłożone są lusterkowymi mozaikami, a światło odbijające się od kryształów potęguje jasność wnętrza. Czas wolny na ostatnie zakupy przed odlotem. Przejazd na lotnisko w Szirazie i powrót do Polski.

Dzień 8. Warszawa.

Przylot do Polski i zakończenie programu.

UWAGA!

Iran jest państwem wyznaniowym, dlatego też podczas lokalnych świat mogą ulec zmianie: godziny otwarcia obiektów, kolejność zwiedzania, godziny spożywania posiłków. Kobiety podróżujące autobusem po Iranie nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie, wynika to z prawa irańskiego. Osoby, które mają stemple izraelskie w swoim paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce. Do Iranu nie można wwozić alkoholu, ze względu na zasady religii muzułmańskiej.


UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.
Świadczenia

 • przelot na trasie Polska - Teheran - Sziraz - Polska, z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi 3***, w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania
 • transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem
 • zwiedzanie wg programu
 • obsługa polskiego pilota
Dodatkowo płatne

 • dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • koszty wizy irańskiej
 • opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne wysokości 260 EUR na osobę płatne pilotowi na miejscu jako pakiet
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).
Obsługa na miejscu

W języku polskim

Informacje wizowe

Wymagane są wizy wydawane przez Ambasadę Iranu w Warszawie. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN od osoby za pośrednictwo + koszt wizy 235 PLN (50 EUR).

Uwaga: w paszportach osób wybierających się do Iranu nie mogą znajdować się pieczątki potwierdzające pobyt na terytorium Izraela.


Galeria:

Iran - Magia Persji/1
Iran - Magia Persji/2
Iran - Magia Persji/3
Iran - Magia Persji/4
Iran - Magia Persji/5
Iran - Magia Persji/6
Iran - Magia Persji/7
Iran - Magia Persji/8
Iran - Magia Persji/9
Iran - Magia Persji/10
Iran - Magia Persji/11
Iran - Magia Persji/12
Iran - Magia Persji/13
Iran - Magia Persji/14
Iran - Magia Persji/15
Iran - Magia Persji/16
Iran - Magia Persji/17

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...