City Break Jordania

Cena: 2 249 zł / os. 2 399 zł - 6%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 68 324 49 82
  • kom. 728 924 226
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
weekend lotniczy / hotel ***
Region
Amman / Jordania
PROGRAM RAMOWY

Jordania to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. To tutaj znajduje się najpiękniejsze na świecie skalne miasto, z niesamowitym wąwozem i imponującym Skarbcem w Petrze. To w Jordanii można podziwiać wspaniale zachowane bizantyjskie mozaiki, bezkresne pustynie i najbardziej słone morze świata. Koniecznie trzeba też spróbować przysmaków fantastycznej bliskowschodniej kuchni!
DZIEŃ 1
Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Ammanu. Transfer do Jerash – miasta zwanego Pompejami Bliskiego Wschodu, założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego. Dziś Jerash to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich w tym regionie. Spacer po mieście – Brama Południowa, Łuk Triumfalny cesarza Hadriana, spacer główną ulicą Cardo Maximus, Hipodrom z areną przeznaczoną do wyścigów rydwanów; Świątynia Zeusa, teatry rzymskie i forum, Nimfeum – fontanna poświęcona nimfom, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna.
Zwiedzanie Ammanu (jeśli czas pozwoli) – Forum i Teatr Rzymski; spacer po Cytadeli, z której roztacza się wspaniały widok na miasto; błękitny Meczet Króla Abd Allaha; spacer po śródmieściu, zwanym tu Downtown.
Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Jerash i Ammanu będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki.
DZIEŃ 2
Po śniadaniu wyjazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów.
Następnie przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta w kościele Franciszkanów na Górze Nebo.
Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie, na dnie którego mają znajdować się ruiny dwóch biblijnych miast – Sodomy i Gomory. Czas wolny na kąpiele.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3
Po śniadaniu wycieczka do Petry – różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry – oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu wykwaterowanie, odprawa i przelot do kraju.
UWAGI DO PROGRAMU

- Na wycieczkę po skalnym mieście prosimy zabrać wygodne buty do chodzenia – szlak nie jest trudny, ale ciężko będzie przejść go w klapkach.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym)
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Jordanii po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy
- Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas zwiedzania realizowane są busem/autokarem
- W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych, zamiast obiadokolacji w formie bufetu może zostać podana kolacja na zimno. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.
HOTEL

HOTELE 3* położone w okolicy Ammanu. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
WYŻYWIENIE
Śniadania i obiadokolacje (obydwa posiłki w formie bufetu)
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
- Mały bagaż podręczny
- Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
- Bus / autokar do dyspozycji grupy podczas programu zwiedzania
- 3 noclegi w hotelach 3*
- Pokoje 2-osobowe z łazienkami
- 3 śniadania + 3 obiadokolacje
- Opieka pilota
- Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 3.000 zł)
KOSZTY DODATKOWE

- Składki na TFP i TFG (po 13 zł/os na każdy z funduszy) zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.
- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 150-170 $ - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Cytadela w Ammanie, wykopaliska w Jerash, Bazylika w Madabie, Góra Nebo, plaża nad Morzem Martwym, skalne miasto w Petrze), lokalnych przewodników oraz zwyczajowe napiwki.
- Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.
INFORMACJE DODATKOWE

- Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -90 zł
- Dopłata za pokój 1-osobowy +400 zł (brak możliwości dokwaterowania!)
- Gwarancja niezmienności ceny - dopłata +20 zł
BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- RYANAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm i wadze do 10 kg
- WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY – Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
- MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair i Wizz Air, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
- KARTY POKŁADOWE - Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24-48 godzin przed planowanym lotem (w zależności od linii lotniczej). Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z COVID-19
- Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.
- Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 niektóre udogodnienia / atrakcje turystyczne / serwis hotelu mogą działać w ograniczonym zakresie lub być dostępne jedynie dla osób w pełni zaszczepionych.
POZOSTAŁE UWAGI

- Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową – w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów
- Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
- Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik.
UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki do Jordanii Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem ŚWIAT Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 3.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia
- Ubezpieczenie ŚWIAT PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet ŚWIAT PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 40.000 zł, OC do 40.000 €, CHP oraz bagażu do 4.000 zł + pokrycie kosztów ewentualnej kwarantanny w miejscu docelowym do kwoty 1.000 € - dopłata +35 zł;
- Ubezpieczenie ŚWIAT MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet ŚWIAT MAX zawiera ubezpieczenie KL do 150.000 €, NNW do 40.000 zł, OC do 40.000 €, CHP oraz bagażu do 4.000 zł + pokrycie kosztów ewentualnej kwarantanny w miejscu docelowym do kwoty 2.000 € - dopłata +50 zł;
- Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z rozszerzoną ochroną o COVID19 i kwarantannę - dopłata +5% wartości wycieczki;
- Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z rozszerzoną ochroną o COVID19 i kwarantannę – dopłata +6% wartości wycieczki
PROGRAM LOJALNOŚCIOWY

Jeśli Klient był na naszych wycieczkach przynajmniej dwa razy, zapraszamy do zapisania się do Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun (formularz dostępny na stronie internetowej biura). Jeśli Klient ma już swój numer Uczestnika, prosimy o kontakt – dla Uczestników Programu mamy dodatkowe zniżki.

Galeria:

City Break Jordania/1
City Break Jordania/2
City Break Jordania/3
City Break Jordania/4
City Break Jordania/5
City Break Jordania/6
City Break Jordania/7
City Break Jordania/8
City Break Jordania/9
City Break Jordania/10

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...