KOLUMBIA

Cena: 18 016 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 68 324 49 82
  • kom. 728 924 226
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kraj
KOLUMBIA
KOLUMBIA


Złoto, szmaragdy i niezrównana w smaku kawa. Skarby Eldorado zgromadzone w największym na świecie muzeum sztuki złotniczej w Bogocie. Podziemna katedra wydrążona w górze solnej w Zipaquira. „Kawowy Trójkąt”. Dżungla i las deszczowy, Dolina Cocora z wyniosłymi palmami woskowymi. Medellin – współczesna, metropolia z pamiątkami po „Królu Kokainy” – Pablo Escobarze. Perły kolonialnej architektury i osady Indian. Wypoczynek na piaszczystej plaży nad Morzem Karaibskim.

Dzień 1

BOGOTA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kolumbii. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu w historycznej dzielnicy Bogoty – La Candelaria. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

BOGOTA
Zwiedzanie stolicy Kolumbii, Bogoty, położonej w centralnej części kraju, w północno-wschodnich Andach, na wysokości 2640 m n.p.m. Piesza wędrówka – zwiedzanie najstarszych częściach miasta - dzielnicy La Candelaria oraz nieco młodszej La Catedral. Postój na Placu Bolivara, który jest centralnym punktem tutejszej starówki, otoczonym historycznymi budynkami – neoklasycystyczna siedziba Kongresu (Capitolio Nacional), Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcadía – siedziba burmistrza Bogoty. Zwiedzanie założonego w roku 1939 Muzeum Złota, które jest największym i najbogatszym na świecie muzeum sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Ekspozycja i zbiory muzeum zawierają ponad 30 tysięcy eksponatów, należących do najważniejszych złotych kultur, rozwijających się na tym obszarze, w tym kultury Indian Muisca, wśród których zrodziła się największa legenda Ameryki – miasto złota El Dorado. Odwiedziny w muzeum najsłynniejszego kolumbijskiego artysty-plastyka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy i rzeźbiarzy Ameryki Łacińskiej – Fernando Botero. Następnie wjazd kolejką górską (kombinacja kolejki szynowej i linowej) na szczyt Cerro de Monserrate. Z terenów zbudowanego na wysokiej górze sanktuarium roztacza się piękny widok na kolumbijską stolicę. Nocleg w Bogocie.

Dzień 3

BOGOTA – BOYACA – VILLA DE LEYVA
Przejazd do Villa de Leyva – miasteczka kolonialnego, założonego przez Hiszpanów w 1572 r., jednej z perełek architektonicznych Kolumbii. Villa de Leyva nazywane jest białym miastem ze względu na dominujący biały kolor fasad tutejszych budynków. W 1954 roku miasto uznane zostało przez rząd Kolumbii za pomnik narodowy i skutecznie oparło się współczesnym trendom architektonicznym, zachowując swój unikalny charakter. Po drodze postój na zdjęcia przy moście w Boyaca – pomniku narodowym upamiętniającym najważniejszą bitwę stoczoną przez Simona Boliwara, o niepodległość Kolumbii i sąsiednich kolonii hiszpańskich. Zwiedzanie Muzeum Paleontologicznego, gromadzącego skamieliny pochodzące sprzed 150 milionów lat. Wizyta w miejscu zwanym El Infiernito, gdzie można zobaczyć prekolumbijskie menhiry świadczące o tym, że znajdowało się tu obserwatorium astronomiczne Indian Muisca, pierwszych mieszkańców ziem kolumbijskich. Obserwatorium daje możliwość zapoznania się ze sposobem wyznaczania pór roku przez Indian. Po południu przyjazd do Villa de Leyva. Spacer – zwiedzanie uroczego, kolonialnego miasta z bielonymi domami. Centralny plac – Plaza Mayor – uznawany jest za największy plac kraju (120 m x 120 m). Nocleg w Villa de Leyva.

Dzień 4

VILLA DE LEYVA – CHIQUINQUIRA – ZIPAQUIRA – BOGOTA
Przejazd do Chiquinquira – miasta, które jest kolumbijską „Częstochową”. Kolumbijczycy pielgrzymują do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która jest patronką kraju. Krótka wizyta w bazylice. Dalsza podróż do Zipaquira, miejscowości słynącej z bogatych pokładów soli, eksploatowanych już w czasach prekolumbijskich przez Indian Muisca. W Zipaquira zwiedzanie lokalnej osobliwości o światowej sławie – katedry wydrążonej w górze solnej. Gigantyczna sieć korytarzy, dawnych wyrobisk kopalni soli, monumentalna sala zdolnej pomieścić 8500 osób, wyjątkowo ciekawe, wyrzeźbione w soli stacje Drogi Krzyżowej. Możliwość zakupów pamiątek i wypicia aromatycznej, kolumbijskiej kawy 180m pod ziemią. Przejazd do Bogoty na nocleg.

Dzień 5

BOGOTA – ARMENIA (Region Kawowy lub Trójkąt Kawowy)
Rano wizyta na największym targu Bogoty – Paloquemao, który oszałamia ilością, różnorodnością, barwami i zapachami tropikalnych owoców, kwiatów, warzyw i innych produktów spożywczych. Następnie przejazd na lotnisko. Przelot krajowy (ok. 1 godz. lotu) do miasteczka Armenia, w sercu „Trójkąta Kawowego”. Powitanie tradycyjnym, regionalnym napojem – carajillo, czyli kawą z brandy. Wizyta na plantacji kawy. Zapoznanie się z procesem i specyfiką uprawy kawy w tym regionie (w znakomitej większości jest to najszlachetniejsza odmiana kawy – arabica). Następnie zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasteczka Armenia. Nocleg.

Dzień 6

DOLINA COCORA – SALENTO – ARMENIA
Całodzienna wycieczka na odkrywanie widoków i smaczków Kawowego Trójkąta. Przejazd do Doliny Cocora z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami pełnymi majestatycznych, osiągających do 60m wysokości „palm woskowych” (Quindian wax-palm) i wilgotnym, chłodniejszym klimatem lasu chmurowego (znanego też jako las mglisty). Po niedługiej wędrówce (można przejechać konno – dodatkowo płatne) punkty widokowe na dolinę. Występuje tu wiele gatunków kolibrów i endemiczna odmiana papugi – złotoliczka (yellow-eared parrot). Następnie odwiedzimy senne miasteczko Salento – jedno z najciekawszych prowincjonalnych miasteczek, rodem jakby z powieści Marqueza. Jest to górska miejscowość z widokami na Andy. Kolorowe, drewniane balkony, misterne detale i malownicze fasady urzekają urodą, a liczne kawiarenki zapraszają do skosztowania filiżanki najlepszej lokalnej kawy i innych kawowych wyrobów - ciasteczek, wypieków, cukierków i likierów. Wizyta na Placu Bolivara i wejście na punkt widokowy Cocora. Miłośnicy rękodzieła znajdą na głównej ulicy miasteczka – Calle Real wiele sklepików, oferujących produkty lokalnych artystów i rzemieślników. Powrót na nocleg do hotelu w okolicach Armenii.

Dzień 7

MARSELLA – Plantacja kakao
Zapoznanie się z kolejnym skarbem Kolumbii – doskonałej jakości kakao. Przejazd przez miejscowość Pereira do Marsella, gdzie nastąpi przesiadka do samochodów terenowych. Przejazd górskimi drogami w trudnym terenie do plantacji kakao (ok. godziny jazdy). W trakcie „tour de cafe” dowiemy się nie tylko o metodach uprawy i dalszego przetwarzania kakao. Odbędą się warsztaty wyrobu kakao. Na miejscu poczęstunek – lekki lunch. Następnie powrót jeepami do miasteczka Marsella. Czas wolny na spacery i zakupy pamiątek, wyrobów rzemiosła. Następnie powrót do hotelu w okolicach Armenii na nocleg.

Dzień 8

MEDELLIN
Transfer na lotnisko i przelot do Medellin. Zwiedzanie najdynamiczniej rozwijającego się miasta Ameryki Łacińskiej. Ze względu na łagodny klimat przylgnęło do niego określenie „miasto wiecznej wiosny”. Po przylocie zwiedzanie miasta - centralne dzielnice z Placem Botero z rzeźbami tego artysty – „współczesnego Rubensa”. Nowoczesna dzielnica, plac Alpujarra z modernistycznymi budynkami administracji, zarządu prowincji Antioquia i urzędów miejskich z monumentalnymi pomnikami (m.in. charakterystyczny Pomnik Ludu – Monumento a la Raza). Przejazd kolejką linową do położonej powyżej centrum miasta dzielnicy Santo Domingo. Fantastyczne widoki na położone poniżej Medellin. Spacery urokliwymi uliczkami Santo Domingo oraz odwiedziny w tutejszym ogrodzie botanicznym. Zameldowanie w hotelu. Nocleg w Medellin.

Dzień 9

MEDELLIN – GUATAPE
Przed południem wycieczka do miasteczka Guatape, położonego nad zalewem Penol. Możliwość wejścia na osobliwą formację skalną, tzw. „Głaz Penol” (Piedra del Penol). Trud włożony w pokonanie 740 stopni prowadzących na szczyt gigantycznego głazu wynagrodzą nam widoki na okolicę – zieleń pól i lasów porastających łagodne wzgórza kontrastuje ze szmaragdową wodą sztucznego zbiornika Penol. Powrót do Medellin. Po południu spacer po mieście „szlakiem Pablo Escobara”. Odwiedzimy charakterystyczne miejsca związane z tą barwną postacią awanturnika, najbardziej poszukiwanego ongiś handlarza narkotyków. W trakcie spaceru opowieść o tym, jak rządy go nienawidziły, a mieszkańcy uwielbiali. Pamięć o Pablo żyje wśród mieszkańców Medellin do dziś. Nocleg w Medellin.

Dzień 10

MEDELLIN – KARTAGENA (CARTAGENA DE INDIAS)
Przejazd na lotnisko i przelot do Kartageny. Zwiedzanie miasta określanego „klejnotem królewskich kolonii” już w czasach, gdy Ameryka w większości była kontrolowana przez Hiszpanów. Zabytkowy zespół Kartageny obejmuje stare miasto otoczone murami, twierdzę oraz port. Główna atrakcja miasta to zabytkowa część położona w obrębie murów obronnych. Spacer nastrojowymi uliczkami i zaułkami starego miasta o unikalnej, kolonialnej zabudowie, wśród kamieniczek z pięknie ukwieconymi balkonami. Małe werandy, okna z wnękami przydają miastu niepowtarzalnego uroku. Wizyta na Placu Bolivara, katedra, Pałac Inkwizycji, Plac Celny, Brama Zegarowa. Nocleg w Kartagenie.

Dzień 11

KARTAGENA
Kolejny dzień pobytu w Kartagenie. Zwiedzanie XVII–wiecznej fortecy Castillo de San Felipe de Barajas. Wjazd na najwyższe wzgórze w Kartagenie, gdzie znajduje się Convento de la Popa i skąd roztacza się niezapomniany widok na miasto. Czas wolny przeznaczony na chłonięcie atmosfery najpiękniejszego kolonialnego miasta Kolumbii i jednego z najpiękniejszych w całym rejonie Morza Karaibskiego. Dla chętnych - przejazd „chiva” – typowym busem, kolorowo wymalowanym aż do granic kiczu i rozbrzmiewającym głośną muzyką. Objazd miasta z piwem w ręku, kołysząc się w rytmie latynoskiej muzyki. „Jeżdżąca impreza” z widokami na najważniejsze punkty miasta (cena ok. 35 USD/os). Kolacja i nocleg w Cartagena.

Dzień 12-13

KARTAGENA – ZATOKA MANZANILLO
Transfer do hotelu położnego nad Morzem Karaibskim w Zatoce Manzanillo w niewielkiej odległości od Cartageny (ok. 1,5 godz.). Zatoka oferuje ciepłe i czyste wody, piaszczyste plaże, owoce morza. Zameldowanie w hotelu w systemie all inclusive.

Dzień 14

KARTAGENA
Ostatnie chwile wypoczynku Transfer na lotnisko w Kartagenie i przelot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.
I RATA

2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2–os., dopłata do pokoju 1–os. 2150 PLN,
13 śniadań,13 kolacji,
podczas pobytu w Zatoce Mazanillo all inclusive,
bilety wstępu,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 11,12,13,14),
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 13 PLN oraz składka na TFP – 13 PLN.
Cena nie obejmuje napojów do posiłków.
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 80 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

11.10 - 25.10.2022, 17990.00 PLN
15.10 - 29.10.2022, 17990.00 PLN


Galeria:

KOLUMBIA/1
KOLUMBIA/2
KOLUMBIA/3
KOLUMBIA/4
KOLUMBIA/5
KOLUMBIA/6
KOLUMBIA/7

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...