KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów

Kolumbia / Wyc. objazdowe

KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów

Udogodnienia: Oferty egzotyczne

Cena: 29 996 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 68 324 49 82
  • kom. 728 924 226
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kraj
KOLUMBIA
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla Koneserów


Perły architektury kolonialnej. Świątynia solna w Zipaquira. Klimatyczne starówki i kolorowe fasady urokliwych kamienic jak w Cartagenie i Salento. Bogate muzea. Historia Bolivara, sztuka Botero, barwna postać Pablo Escobara w Medellin, które przeszło prawdziwą transformację. Aromatyczna kawa. Najwyższe na świecie palmy woskowe w Dolinie Cocora. Wizyty na plantacji kawy i kakao. Cud natury jak Cano Cristales, zwana Rzeką Pięciu Kolorów. Kolumbijska przygoda zwieńczona odpoczynkiem w wyjątkowym hotelu na Wyspie Baru.

Dzień 1

BOGOTA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Ameryki Południowej. Przylot do Kolumbii, która zachwyca pięknymi krajobrazami, kolonialnymi miasteczkami. Przejazd do hotelu w Bogocie. Po drodze wizyta w muzeum Fernando Botero, najbardziej znanego artysty kolumbijskiego. Spod jego pędzla wyszła m.in. Mona Lisa o rubensowskich kształtach. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 2

BOGOTA
Zwiedzanie Bogoty. Przejazd na plac Bolivara, który jest centralnym punktem urokliwej starówki La Candelaria. W pobliżu; Capitolio Nacional, Palacio de Justicia, gmach Alcadía. Zwiedzanie Muzeum Złota, które jest jednym z najcenniejszych muzeów tego typu na świecie. Chwila relaksu przy kawie i słodkościach w kawiarni. Następnie wizyta w Emerald Museum, w którym można podziwiać kolekcję kamieni szlachetnych łącznie z procesem produkcji. Wjazd kolejką linową na wzgórze Monserrate. Podziwianie panoramy miasta ze wzgórza. Kolacja w restauracji na wzgórzu z kieliszkiem wina. Powrót do hotelu. 

Dzień 3

BOGOTA – LA MACARENA – CANO CRISTALITOS
Wcześnie rano krótki przelot samolotem do jednego z bardziej niedostępnych, szczególnie chronionych obszarów Kolumbii. Lądowanie w miejscowości La Macarena, będącej bazą wypadową do wycieczek w kierunku unikatowej osobliwości przyrody. Transfer do centrum informacyjnego i pozostawienie bagaży. Wprowadzenie na temat Parku Narodowego Serrania de la Macarena. Rozpoczęcie ekscytującej wyprawy z przewodnikiem do Cano Cristalitos. Rejs tradycyjnym canoe po rzece Guayabero (ok. 20 minut) i następnie piesza wędrówka do miejsca „El Mirador”. Po drodze możliwość podziwiania bujnej roślinności. Postoje w interesujących miejscach. Podziwianie przepięknej panoramy ze wzgórza „El Mirador”. Następnie spacer do Cano Cristalitos. Okazja do kąpieli i poznania słynnej, endemicznej rośliny „Macarenia clavigera”, która odpowiada za wielobarwny spektakl w rzece Cano Cristales. Piknik (box lunch). Powrót do canoe i rejs w kierunku lodge’y. Kolacja i nocleg w eco lodge’y, usytuowanej pośród bujnej roślinności. Można tutaj napotkać małpy przesiadujące na okolicznych drzewach.

Dzień 4

P.N. SERRANIA DE LA MACARENA – CANO CRISTALES (Rzeka Pięciu Kolorów)
Wczesne śniadanie i kolejna wyprawa, która dostarczy niezapomnianych wrażeń w zachwycającej scenerii przyrody. Krótki rejs canoe i dotarcie do miejsca, w którym nastąpi przesiadka na samochody terenowe (4x4). Godzinna przejażdżka w P.N. Serrania de la Macarena do punktu informacyjnego i następnie półgodzinna wędrówka do miejsca, które nie bez przyczyny określane jest cudem natury – Cano Cristales, zwane Rzeką Pięciu Kolorów. Okazja do spaceru i podziwiania piękna krajobrazu oraz tego niezwykłego zjawiska przyrodniczego, występującego tylko w okresie zakwitu glonów. Cano Cristales zachwycają paletą kolorów od czerwieni, odcieni pomarańczy, żółci po błękit i zieleń. Na miejscu czas na piesze wycieczki w okolicy, piknik (box lunch) oraz kąpiel w naturalnych kaskadach z krystalicznie czystą wodą. Powrót tą samą drogą do lodge’y. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

CANO CRISTALES – LA MACARENA – BOGOTA
O poranku śniadanie i kolejny dzień, który dostarczy niezapomnianych wrażeń w zachwycającej scenerii przyrody. Wykwaterowanie z lodge’y i krótki rejs canoe do miejsca, gdzie rozpocznie się godzinny przejazd samochodami terenowymi 4x4 w głąb parku narodowego. Krótki, pieszy spacer do miejsca, gdzie rzeka Cano Cristales wpływa do selvy. Tutaj mieni się innymi kolorami. Powrót do La Macarena. Odebranie bagaży, czas na odświeżenie się i obiad (box lunch). Przelot do Bogoty. Kolacja w lokalnej restauracji o bardzo ciekawych wnętrzach. Nocleg hotelu w Bogocie.

Dzień 6

ZIPAQUIRA – BOGOTA – PEREIRA – QUINDIO (Region Kawy)
Rano przejazd do Zipaquira, miejsca słynącego z wyjątkowej osobliwości. W bogatych złożach kopalni solnej została wyrzeźbiona katedra, która może pomieścić nawet 8500 osób. Powrót do Bogoty. Przejazd na lotnisko i przelot do regionu kawy, skąd pochodzi najlepsza gatunkowo kolumbijska kawa. Przejazd do klimatycznego hotelu malowniczo usytuowanego pośród terenów porośniętych bujną roślinnością. Kolacja.

Dzień 7

DOLINA COCORA (Valle del Cocora) – SALENTO – PUEBLO TAPAO
Ekscytująca wycieczka jeepami Willys do Doliny Cocora, słynącej z pięknych widoków i najwyższych (prawie 70 m) na świecie palm woskowych, narodowego drzewa Kolumbii. Piękny krajobraz miejsca przypominającego „mglisty las” tworzą wzgórza porośnięte bujną roślinnością, tu i ówdzie rosnące smukłe palmy oraz malownicze doliny. Piesza wędrówka w dolinie. Następnie przejazd do miasteczka Salento, które wyróżnia przepiękna architektura charakterystyczna dla Regionu Kawy. Kamienice, domostwa o wielobarwnych fasadach, z misternie rzeźbionymi, drewnianymi balkonami, lokalne warsztaty z rękodziełem oraz kawiarenki tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. W ciągu dnia chwila relaksu podczas obiadu oraz okazja do zagrania w jedną z tradycyjnych gier jak np. „Tejo” i skosztowania lokalnego piwa. Powrót do hotelu w okolicy Pueblo Tapao. Kolacja.

Dzień 8

CORDOBA – Plantacja kakao – BUENAVISTA – Plantacja kawy
Jednymi za skarbów narodowych Kolumbii jest niezaprzeczalnie kawa, ale także kakao, o wyjątkowych walorach smakowych i aromacie. Przejazd do małej wioski Cordoba. Wizyta w malowniczo usytuowanej willi i na plantacji kakao. Przewodnik oprowadzi po terenie, opowie o procesie produkcji od metod uprawy, zbioru ziaren, palenia i uzyskiwania aromatycznej esencji kakao. Koło południa tradycyjny obiad regionu. Następnie wyprawa Jeepami Willys do wioski Buenavista i wizyta w uznanej hacjendzie oraz na plantacji kawy. Tutejsza kawa o najwyższej jakości jest najbardziej nagradzaną w całym kraju. Okazja, by posłuchać eksperta i poznać bliżej proces wytwarzania szlachetnej kawy, począwszy od uprawy kawowca, zbioru nasion po proces dalszej jej obróbki. Chwila relaksu przy czarnym naparze z przepięknym widokiem na dolinę rzeki Cauca i otaczające wzgórza. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 9

QUINDIO – PEREIRA – MEDELLIN
Przejazd na lotnisko w Pereira. Przelot do Medellin, „miasta wiecznej wiosny”, któremu niechlubną sławę przyniósł kartel Pabla Escobara, i które stało się przykładem nadzwyczajnej transformacji, innowacyjnych pomysłów i działań na rzecz lokalnej społeczności oraz pozytywnego rozwoju i postrzegania metropolii. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny pokaz tango. Możliwość poznania kulturowego aspektu tańca w Kolumbii. Nocleg w Medellin.

Dzień 10

MEDELLIN
Ekscytująca wycieczka po mieście. Wjazd na wzgórze i wizyta w Pueblito Paisa, które nawiązuje do bogatej historii i jest niesamowitą repliką typowej wioski regionu Antioquia z 1900 roku. Rozpościera się stąd piękna panorama miasta. Zwiedzanie śladami „El Patron” - szefa kartelu. Następnie spacer po Plaza Botero pełnym olbrzymich rzeźb autorstwa Fernando Botero. Kolejnym punktem jest Parque Berrio i Santo Domingo. Przejazd kolejką miejską ponad dzielnicami comunas. Spacer w dzielnicy Comuna 13, która została połączona w innowacyjny sposób z resztą miasta i która przyciąga miejską sztuką murali. Kolacja.

Dzień 11

GUATAPE – MEDELLIN – CARTAGENA
Wyjazd do Guatape, miejsca, które słynie ze spektakularnej osobliwości - monolitu skalnego El Penon wznoszącego się na 200 m ponad okoliczne tereny. Dla chętnych wejście po schodach na punkt widokowy. Następnie wizyta w malowniczej wiosce, której kamienice udekorowane są barwnymi płaskorzeźbami, fasady mienią się kolorami. Obiad. Powrót do Medellin i podróż lotnicza do Cartageny, najpiękniejszego i najbardziej fascynującego miasta Kolumbii, nazywanego Skarbem Karaibów. Przejazd do hotelu. Kolacja w klimatycznej restauracji.

Dzień 12

CARTAGENA – WYSPA BARU
Przejazd na wyspę Baru, położoną u wybrzeży Morza Karaibskiego (w niewielkiej odległości od Cartageny, ok. 1,5 godz.). Wyspa charakteryzuje się zatoczkami z pięknymi, białymi plażami, krystalicznie czystą wodą w kolorach turkusu i odcieniach lazuru. Wypoczynek na wyspie w luksusowym hotelu z wszelkimi udogodnieniami, basenami oraz z prywatną plażą w otoczeniu bujnej roślinności. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 13

WYSPA BARU - wypoczynek
Relaksujący pobyt na wyspie. Czas na kąpiel morską, wypoczynek na plaży lub piesze wycieczki po okolicy. Możliwość uprawiania sportów morskich, jak np. snorkeling. Kolcja we własnym zakresie. 

Dzień 14

WYSPA BARU - CARTAGENA
Krótki przejazd z hotelu do Cartageny. Kilkugodzinne zwiedzanie miasta, które urzeka romantyczną architekturą. Spacer po kolonialnej starówce, która zachwyca wąskimi uliczkami, zabytkowymi kamienicami z ukwieconymi balkonami, licznymi skwerami i parkami. Wizyta na placu Bolivara i zwiedzanie XVII- wiecznej fortecy San Felipe de Barajas. Obiad. Następnie wjazd na najwyższe wzgórze, gdzie znajduje się klasztor La Popa i skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 15

CARTAGENA
Leniwy poranek w hotelu. Okazja do spaceru w mieście i zagubienia się w uliczkach i poczucia wyjątkowej atmosfery. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Polski.
I RATA

4000 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 65 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przeloty wewnętrzne liniami lotniczymi, 
przejazdy autobusami/mikrobusami, jeepami Willys, samochodami terenowymi 4x4,
rejsy łodzią, canoe, 
14 noclegów, w tym; 9 noclegów - zakwaterowanie w hotelach 4* i 5*, w rejonie La Macarena/ Cano Cristales - 2 noclegi w eco lodge klasy turystycznej w otoczeniu natury, w Regionie Kawy - 3 noclegi w klimatycznym hotelu 3* w malowniczej lokalizacji, pokoje 2-os. z łazienkami, dopłata do pokoju 1-os. 5600 PLN,
14 śniadań; 7 obiadów (w tym lunch box), 11 kolacji, w tym;

powitalna kolacja na wzgórzu Monserrate z kieliszkiem wina, 
kolacja w słynnej restauracji o bardzo ciekawych wnętrzach w Bogocie, 
tradycyjny obiad w Regionie Kawy, 
obiad z degustacją kolumbijskiego piwa w Dolinie Cocora, 
pożegnalna kolacja w klimatycznej restauracji w sercu Cartageny z kieliszkiem wina, 


wizyta na plantacji kawy z degustacją, 
wizyta na plantacji kakao, degustacja czekoladowego founde,
pokaz tango z historią kulturowego aspektu, 
poczęstunek w kawiarni,
degustacja lokalnego trunku, 
bilety wstępu,
pozwolenia i opłaty parkowe, 
wszystkie aktywności i atrakcje według programu, poza fakultatywnymi podczas wypoczynku na wyspie Baru, 
opiekę pilota,
usługi lokalnych przewodników, 
ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Wraz z podpisaniem umowy, najpóźniej na 65 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura skanu paszportu tj. strony ze zdjęciem. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i posiadać min. 1 stronę wolną.
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 150 USD.
Napoje do posiłków dodatkowo płatne, poza wymienionymi w programie. 
Szczepienie przeciw żółtej febrze jest szczególnie zalecane przy wjeździe w tropikalne rejony kraju. Szczepionka powinna być przyjęta min. 10 dni przed wjazdem do Kolumbii. 

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

17.06 - 02.07.2024, 29970.00 PLN
19.08 - 03.09.2024, 29970.00 PLN


Galeria:

KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/1
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/2
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/3
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/4
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/5
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/6
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/7
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/8
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/9
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/10
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/11
KOLUMBIA (+ Cano Cristales i Wyspa Baru) dla koneserów/12

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...