PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)

Cena: 16 016 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 68 324 49 82
  • kom. 728 924 226
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kraj
PERU, BOLIWIA
PERU – BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)


Legendarne złoto Peru. Imponujące centrum imperium Inków – Cuzco. Pozostałości magicznego miasta na górskich tarasach – Machu Picchu. Tajemnicze linie Nazca na płaskowyżu. Zabytki miast kolonialnych. Najgłębszy na świecie kanion – Colca. Pływające wioski z trzciny na jeziorze Titicaca. Możliwość zobaczenia lwów morskich, pingwinów, lam i wikunii. Wyprawa na Tęczową Górę - trekking.

Dzień 1

LIMA (Peru)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu.

Dzień 2

LIMA (Peru) – PARACAS – ISLAS BALLESTAS
Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas (bywają nazywane „Małe Galapagos”), gdzie znajdują się ogromne kolonie egzotycznych ptaków (m.in. głuptaki, kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany) oraz lwów morskich. Przy dobrej pogodzie krótka wizyta w oazie Huacachina. Przejazd na płaskowyż Nazca. Postój przy wieży z widokiem na słynne linie Nazca, skąd można dojrzeć rysunki ręki i drzewa. Kolacja.

Dzień 3

NAZCA – AREQUIPA
Dla chętnych fakultatywny przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (ok. 120 USD + podatek lotniskowy 10 USD + podatek turystyczny 47 PEN przy min. 10 osobach). Tajemnicze linie tworzące rysunki zwierząt i figury geometryczne widać z góry w całej okazałości tylko z awionetki. Są doskonale zachowane, więc trudno uwierzyć, że zaczęto je żłobić w kamienistej powierzchni pustyni około dwa tysiące lat temu. Przejazd do miasta Arequipa Drogą Panamerykańską, malowniczą trasą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Po drodze obiad.

Dzień 4

AREQUIPA
Zwiedzanie Arequipy, drugiego co do wielkości miasta Peru zwanego „Białym Miastem”. Arequipa leży na wysokości ponad 2300 m n.p.m., u podnóża malowniczego stożka wulkanu El Misti (5822 m n.p.m.). Zwiedzanie centrum miasta – słynny klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas, jeden z najpiękniejszych placów w Peru, katedra, kościół La Compania w stylu kolonialnym. Wjazd na punkty widokowe Carmen Alto i Yanahuara, skąd pięknie widać miasto i wulkany Misti, Chachani oraz Pichu Pichu. Obiad. Czas wolny. Spacer po mieście, czas na zakupy wyrobów z wełny alpaki, np. kolorowe swetry, szale, poncho, płaszcze. Dla chętnych wizyta w muzeum Santuarios Andinos, gdzie można podziwiać doskonale zachowaną mumię inkaskiej księżniczki.

Dzień 5

AREQUIPA – KANION COLCA
Przejazd doliną rzeki Colca, gdzie znajduje się jeden z najgłębszych na świecie kanionów (do 3200 m głębokości), wcinający się w Andy na długości prawie 100 km; odkryty dla świata w 1981 r. przez wyprawę polskich kajakarzy. Okoliczne wiecznie ośnieżone szczyty, mają wysokość ponad 6 tys. m n.p.m. Po drodze wiele malowniczych wiosek peruwiańskich górali, stada pasących się lam, alpak i wikunii. Krótka wizyta w Chivay. Przyjazd do hotelu. Obiad. Dla chętnych przejazd do malowniczo położonych źródeł geotermalnych (kąpiel w łaźniach z naturalnie gorącą wodą), ok. 5 USD.

Dzień 6

KANION COLCA – PUNO
Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy – Krzyż Kondorów, skąd widać kanion Colca w całej okazałości. Obserwacja lotu królewskich ptaków – kondorów. Po drodze postoje w najbardziej malowniczych punktach widokowych oraz krótka wizyta w uroczej wiosce Maca. Obiad. Przejazd do Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca, położonego na wysokości ponad 3800 m n.p.m.

Dzień 7

PUNO – LA PAZ (Boliwia)
Przejazd do La Paz. Po drodze wizyta w wiosce Chucuito, znanej z posążków fallicznych umieszczonych w miejscowej świątyni. Postój w wiosce Pomata, gdzie znajduje się kościół dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n.e., największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych. Obiad. Przed dojazdem do La Paz (w miarę możliwości) postój, by z góry podziwiać niezapomniany widok leżącego w kotlinie miasta oraz górującego nad nim szczytu Illimani o wysokości 6438 m n.p.m.

Dzień 8

LA PAZ
Zwiedzanie La Paz – miasta będącego siedzibą władz Boliwii – położonego w wysokogórskiej kotlinie na wysokości od 3200 do 4050 m n.p.m. Na trasie objazdu nowoczesne centrum, kościół św. Franciszka z XVII w., uliczka zwana targiem czarownic, gdzie można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, wykonane przez Indianki bajecznie kolorowe tkaniny, szale, chusty czy wełniane torby. Wjazd na punkt widokowy Qulli Qulli. Przejazd do pobliskiej Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz. Obiad. Po południu czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy La Paz z położonym na wysokości 4100 m n.p.m. miastem El Alto.

Dzień 9

COPACABANA – PUNO (Peru)
Wyjazd z La Paz do Puno. Przeprawa motorówkami przez jezioro Titicaca i dojazd do miasteczka Copacabana. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Przekroczenie granicy z Peru. Wycieczka na pływające wyspy Uros, na których w chatkach zbudowanych z trzciny totora od czterech wieków żyją Indianie z plemienia Uru. Spacer po jednej z wysp. Możliwość kupna pamiątek wykonanych z tej trzciny, gęsto porastającej brzegi jeziora. Przyjazd do Puno. Kolacja.

Dzień 10

SILLUSTANI – ANDAHUAYLILLAS – CUZCO
Wyjazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie cmentarzyska w miejscowości Sillustani. Znajdują się tam grobowe kurhany w kształcie wież, w których mieszkańcy tych okolic, lud Collas, a później Inkowie, chowali zmarłych. Postój na przełęczy La Raya, skąd można zobaczyć górę Chimboya (6110 m n.p.m.) i początek świętej rzeki Inków Urubamby. Obiad. Zwiedzanie świątyni boga Viracocha w Raqchi (hiszp. Racchi), która była niegdyś największą przykrytą dachem budowlą w całym królestwie Inków. Następnie przejazd do Andahuaylillas, gdzie stoi kościół z czasów kolonialnych, nazywany „Kaplicą Sykstyńską Andów” ze względu na bogato zdobione wnętrze. Przyjazd do leżącego na płaskowyżu Cuzco.

Dzień 11

OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU – CUZCO
Całodzienna wycieczka do zapierającego dech w piersiach Machu Picchu. Po drodze zwiedzanie ruin twierdzy Inków w Ollantaytambo. Przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Urubamba, meandrującej pośród wysokich gór i klifów. Zwiedzanie jednego z siedmiu nowych „cudów świata” – Machu Picchu, które zostało odkryte dopiero w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Binghama. Inkowie na własnych barkach wnosili żyzną glebę z urodzajnych dolin i budowali tarasy uprawne, a z materiału skalnego domy, świątynie i obserwatorium astronomiczne, wszystko poprzecinane systemem kanałów wodno-drenażowych. Obiad lub kolacja w zależności od godzin przejazdu pociągiem u stóp magicznego miasta Inków. Powrót do Cuzco.

Dzień 12

CUZCO
Zwiedzanie Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków – Plaza de Armas, katedra, kompleks świątynny Coricancha. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuaman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Czas wolny w jednym z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego.

Dzień 13

CUZCO – TĘCZOWA GÓRA – CUZCO
Wyprawa na Tęczową Górę.  Wyjazd z hotelu o godz. 03
30. Przejazd ok. 3 godz. krętą, górską drogą do Hanchipacha. Śniadanie. Trekking w górę ok. 3 godz. (w zależności od kondycji uczestników) – po drodze punkty widokowe na piękne krajobrazy (uzależnione od warunków pogodowych). Wejście na wysokość ok. 5050 m n.p.m. Zejście odbywa się tą samą trasą. Obiad. Wieczorem powrót do Cuzco.

Dzień 14

LIMA
Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO – m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd wyjeżdża kolej po trasie zaprojektowanej w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad w restauracji położonej nad Oceanem Spokojnym. Zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie w wielkim, podziemnym skarbcu przechowuje się bogate zbiory, m.in. unikalne przedmioty i biżuteria ze złota znalezione podczas wykopalisk archeologicznych.

Dzień 15

LIMA
Czas wolny, który można wykorzystać na ostatnie zakupy i spacer nad Oceanem Spokojnym. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.
I RATA

3000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przelot wewnętrzny,
przejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką,
przejazd pociągiem na Machu Picchu,
14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2800 PLN,
14 śniadań; 10 obiadów i 3 kolacje (3 dania + napój), w tym 1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco, w dniu 11. obiad lub kolacja, 
1 x drink powitalny,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 200 USD.
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

22.04 - 07.05.2024, 15550.00 PLN
09.06 - 24.06.2024, 15990.00 PLN
19.07 - 03.08.2024, 18400.00 PLN
06.09 - 21.09.2024, 16550.00 PLN
14.09 - 29.09.2024, 15990.00 PLN
15.09 - 30.09.2024, 15990.00 PLN
17.09 - 02.10.2024, 15550.00 PLN
06.10 - 21.10.2024, 16550.00 PLN
12.10 - 27.10.2024, 16550.00 PLN


Galeria:

PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/1
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/2
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/3
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/4
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/5
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/6
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/7
PERU - BOLIWIA (+ Tęczowa Góra)/8

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...