Windsor Oceanico

Cena: 8 079 zł / os. 8 376 zł - 4%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 68 324 49 82
  • kom. 728 924 226
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
****
Region


Opis oferty
 
Położenie
Hotel Windsor Oceanico znajduje się w najmłodszej dzielnicy Rio de Janeiro – Barra da Tijuca. Długa, 18-kilometrowa plaża z białym piaskiem, doskonała infrastruktura turystyczna i zaplecze gastronomiczne sprawiają, że jest to jedno z bardziej popularnych miejsc w Rio. Hotel został wybudowany w 2015 roku i należy do znanej sieci Windsor, co gwarantuje obsługę na dobrym poziomie. Transfer z lotniska trwa ok 1 godzinę.

Hotel Windsor Oceanico znajdue się w dzielnicy Barra de Tijuca poza centrum miasta. W przypoadku zakupu wycieczki fakultatywnych, gości tego hotelu obowiązuje dopłata 20USD/os. za osobę za transfer do dzielnicy Capocabana, gdzie zaczyna się transfer na wszystkie wycieczki (oprócz Pantanal). Możliwe jest również dotarcie na własną rękę na miejsce zbiórki (szczegóły u rezydenta).


Plaża
Hotel leży w drugiej linii brzegowej (ok 100 m), przy długiej, piaszczystej plaży (przejście przez ulicę).


Do dyspozycji gości
Recepcja czynna 24h, basen, leżaki przy basenie, ręczniki basenowe, taras słoneczny, restauracja, bar, przechowalnia bagażu, serwis prania (dodatkowo płatny).


Pokoje
Hotel posiada 447 pokoi rozlokowanych na 17 piętrach. Pokoje standardowe urządzone są we współczesnym stylu, a ich wyposażenie obejmuje łazienkę, indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf, minibar (dodatkowo płatny), suszarkę do włosów.


Wyżywienie
Śniadania w postaci bufetu.


Program sportowy i animacyjny
Sauna, centrum fitness.


Internet
Bezpłatna sieć Wi-Fi dostępna na terenie hotelu.


Kategoria lokalna
W Brazylii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.


Naszym zdaniem
Nowy, komfortowy hotel, zbudowany w 2015 roku z okazji Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Obiekt należy do znanej sieci Windsor i spełnia najwyższe oczekiwania Klientów. Piękna, kilkunastokilometrowa plaża, nowa infrastruktura turystyczna, serwis na światowym poziomie. Gorąco polecamy!


Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na2 godz. przed wylotem samolotu w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.Przelot samolotem rejsowymdo Rio de Janeiro z przesiadką w jednym z portów europejskich.

Dzień 2-10

Przylot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w wybranym hotelu. Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie oraz wycieczki fakultatywne.

Dzień 11

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko (dokładne godziny zbiórki poda rezydent Rainbow na miejscu).

Dzień 12

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko,9 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

- certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni)

- negatywny wynik testu antygenowego wykonanego na 24h przed przekroczeniem granicy z Brazylią lub testu RT_PCR wykonanego minimum na 72h przed przekroczeniem granicy.

- deklaracja zdrowia wypełniona na stronie (najwcześniej na 72h przed lotem do Brazylii). Hotel niezbędny do wypełnienia formularza – Royalty Rio.

"


Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (cena oraz realizacja fakultetów uzależniona jest od ilości chętnych)

CIDADE MARAVILHOSA

„Cidade Maravilhosa” oznacza Cudowne Miasto i z całą pewnością nie jest to określenie przesadzone. Podczas wycieczki zobaczymy wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela – najbardziej rozpoznawalną figurę świata. W drodze do centrum przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu – stadionu Maracanã. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie. Wjedziemy także kolejką linową na sam szczyt Głowy Cukru, aby podziwiać miasto i słynną „czerwoną plażę” - Praia Vermelha. czas trwania: 8 h, cena: 100 $

PODRÓŻ W CZASIE + OGRÓD BOTANICZNY

Ta wycieczka, to czysta magia! Jeepami przejedziemy do Santa Teresa - dzielnicy artystów, w której zatrzymał się czas. Z pewnością urzekną wszystkich panoramiczne widoki miasta i zatoki Guanabara. Zachęcamy do spaceru po klimatycznej dzielnicy Santa Teresa, której ulicami przejeżdża XIX-wieczny tramwaj zwany Bondinha. Będziemy podziwiali niesamowite schody Selaron wykonane w całości z płytek z całego świata. Odwiedzimy ogród botaniczny, założony przez króla Jana VI w 1808 r., słynny z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Zobaczymy największe drzewo Amazonii sumauma i pau- brasil, któremu Brazylia zawdzięcza swoją nazwę. czas trwania: 4 h, cena: 80$

PARK NARODOWY IGUAÇU

Porannym lotem z Rio udamy się do Foz do Iguaçu – miejsca na styku dwóch krajów i kultur: Brazylii i Argentyny. Zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Kolacja i nocleg w Foz do Iguaçu. Następnego dnia po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguaçu po stronie argentyńskiej, a po południu lot powrotny do Rio. Przewodnik po parku w języku angielskim. Możliwe loty z przesiadką. Loty z bagażem podręcznym (5 kg). czas trwania: wycieczka 2-dniowa, cena ok: 1050 USD$ (cena zależna od ceny przelotu)

RIO OLIMPIJSKIE I NITEROI - SZLAKIEM OSKARA NIEMEYERA

Coś dla fanów sportu i nie tylko! Przejdziemy się Bulwarem Olimpijskim – miejscem, które podczas Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku przyciągało rzesze turystów, aby wspólnie celebrować to najważniejsze sportowe wydarzenie. Zobaczymy z zewnątrz Muzeum Jutra (również wybudowane z okazji Igrzysk Olimpijskich) - nowoczesne muzeum prognozujące przyszłość świata za 50 lat. Będziemy też podziwiać największy na świecie mural, stworzony przez jedną osobę. Mural, namalowany na prawie 3000 m 2 przez Eduardo Kobre, przedstawia 5 twarzy z 5 kontynentów. Następnie dotrzemy do pobliskiego miasta Niteroi przejeżdżając przez 13-kilometrowy most nad zatoką Guanabara. Będziemy mogli podziwiać dzieła słynnego architekta Oscara Niemeyera - autora wielu nowoczesnych budynków, jednego z głównych projektantów stolicy kraju Brasilii. Zobaczymy wspaniałe dzieła architektury modernistycznej, m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej i teatr. Całość dopełni rejs promem z Niteroi do portu Rio de Janerio podczas, którego będziemy mogli cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na obydwa miasta. Czas trwania: 6 h, cena: 60 $

TROPIKALNE WYSPY

Zapraszamy na spotkanie z niesamowitymi krajobrazami! Po dwugodzinnej podróży z Rio udamy się na przystań szkunerów, skąd zabierzemy was w podróż marzeń. Podczas rejsu zachwycicie się rajem: dzikimi plażami, słońcem, wodą i muzyką. Odwiedzimy kilka maleńkich, urokliwych wysp - będziemy zatrzymywali się na kąpiele oraz na plażowanie. Obiad wliczony w cenę wycieczki. Czas trwania: 12 h, cena: 75 $

SAMBA SHOW – TANECZNY ŚWIAT BRAZYLII

Samba show to spektakl, który w niezwykle barwny sposób pokazuje różnorodność kulturową Brazylii i barwne tańce związane z różnymi regionami tego kraju. Profesjonalnym tancerzom towarzyszy zespół grający muzykę na żywo. Oprócz znanej samby zobaczymy także takie tańce jak forro, pagode, magiczny taniec dla bóstw ORIXAS jak również jedyną w swoim rodzaju Capoeirę – łączącą taneczne ruchy z elementami sztuk walki. Całość dopełni mistrzowski pokaz gry na brazylijskich instrumentach -pandeiro (tamburyn), czy berimbau. Show rozpoczyna krótka lekcja samby, alby każdy mógł poczuć się jak Carioca. Cóż więcej trzeba, by poczuć karnawałowy klimat Rio? czas trwania: 1,5 h, cena: 100 $

MIASTO SAMBY – KULISY KARNAWAŁU

„Rio Grande” to jedna z najlepszych szkół Samby w Rio, która co roku startuje w największej paradzie konkursowejna Sambodromie. Tancerze zapraszają nas, aby poznać kulisy powstawania największego show na świecie. Zwiedzanie ich szkoły samby zaczniemy od obejrzenia potężnych platform, na których tańczą podczas swojej prezentacji. Zobaczymy również proces tworzenia barwnych strojów, w których potem występują. O historii karnawału i najważniejszych faktach dotyczących tej kultowej imprezy dowiemy się podczas krótkiego wykładu i prezentacji filmowej. W ostatniej części każdy z nas będzie mógł przymierzyć oryginalne, niezwykle barwne stroje karnawałowe oraz zatańczyć sambę z instruktorką tego tańca. Czas trwania: 4 h (samo zwiedzanie ok 1,5h) cena: 60 $

PANTANAL – BLSKIE SPOTKANIE Z PRZYRODĄ RIO DE JANEIRO

Rio zachwyca swoim położeniem i przyrodą. Bliskie spotkania cywilizacji z przyrodą to Pantanal Carioca. Nowa dzielnica Barra da Tijuca leży nad Atlantykiem i nad trzema jeziorami. Jedno z nich to jezioro Barra, na którym znajduje się 10 wysp. Rejs po jeziorze wokół wyspy Gigoia i innych pokaże jak piękna jest fauna i flora Brazylii. Tutaj będziemy mogli spotkać kajmany oraz inne zwierzęta czy ptaki, zamieszkujące Rio. Zobaczymy miejsce, gdzie mieszkają jedni z bogatszych Cariocas którzy, żeby dojechać do pracy, muszą najpierw przepłynąć jezioro łódką. Wyspy nie maja żadnego połączenia drogowego miedzy sobą jak i ze stałym lądem. W tej pięknej scenerii będzie czas na posiłek w jednej z ulubionych restauracji Carioca. Czas trwania: 5 h, cena: 50 $

LOT NAD MIASTEM BOGA

Okazja do podziwiania prawdziwego piękna miasta z „lotu ptaka”! Zachęcamy do przeżycia niesamowitych emocji podczas ekscytującego lotu helikopterem nad widowiskowym Rio de Janerio! Ten lot sprawi, że już nigdy nie spojrzycie na to miasto tak samo. Gwarantujemy, że takie wspomnienia pozostaną na długie lata. Czas trwania: 3 h - lot trwa 30 min., cena: ok 200 $ ( w zależności od ilości osób)

UWAGA!

· Program wycieczek może ulec zmianie.

· W przypadku nieuzbierania się grupy, wycieczka może zostać odwołana.

· W przypadku niedogodnych warunków atmosferycznych wycieczka może zostać odwołana labo przełożona na inny termin.

· Hotele Grand Hayatt, Windsor Oceanico i Widsor Marapendi znajdują się w dzielnicy Barra de Tijuca poza centrum miasta. Gości tych hotelu obowiązuje dopłata 20USD/os. za osobę za transfer do dzielnicy Capocabana, gdzie zaczyna się transfer na wszystkie wycieczki (oprócz Pantanal). Możliwe jest również dotarcie na własną rękę na miejsce zbiórki (szczegóły u rezydenta)


Inne

Jeden z największych krajów na świecie, nazywany wschodzącym mocarstwem, będzie rajem przede wszystkim dla miłośników przyrody, pięknych plaż i smacznej kuchni. To kraj idealny dla fotografów, tych mniej lub bardziej profesjonalnych, którzy będą mieli okazję zrobić niezwykłe zdjęcia najpiękniejszemu miastu świata Rio de Janeiro czy największym wodospadom Iguazu. To kraj kontrastów, gdzie favele współistnieją z luksusowymi dzielnicami, gdzie mieszkają potomkowie Portugalczyków, niewolników z Afryki, a nawet Japończyków i Arabów, gdzie przyroda współgra z wielkimi ośrodkami miejskimi . Kraj, którego wybrzeże rozciąga się na długość ponad 7400 km, na którym znajdują się wspaniałe plaże miejskie i te bardziej dzikie. Plaża, podobnie jak piłka nożna, samba, karnawał to styl życia mieszkańców Brazylii i Rio de Janeiro. Przeżycie karnawału w Rio to wspaniała okazja do poznania kultury Brazylijczyków oraz ich radosnego i roztańczonego temperamentu. Każda szkoła przygotowuje własne show aby pokazać nam prawdziwe oblicze Brazylii. To nie tylko taniec i muzyka, ale także duża dawka tradycji i mentalności oraz niezapomnianej zabawy. Jadące pięknie ustrojone platformy, tańczące pary z chorągwiami, bawiące królowe samby, wspaniałe orkiestry i dużo dobrej muzyki rodem z Rio, cóż chcieć więcej, tylko mieć miejsce na Sapucai, czyli Sambodromie, i oddać się tej atmosferze szału i fantazji. Z caipirinhą w ręku, przy rytmach bossa novy, odnajdziemy brazylijską radość, spokój i poczujemy smak życia.

BRAZYLIA - informacje ogólneWaluta

1 real (BRL) = 100 centów, 1 USD = 3 BRL. Sugerujemy zebranie dolarów (USD), gdyż kurs dolara jest trochę lepszy niże euro (EUR). W obiegu są banknoty 2, 5, 10, 20, 50, 100 reali oraz monety 5, 10, 20, 50 centów i 1 real. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane, jednakże często płacąc gotówką można otrzymać upust.

Wizy

Nie są wymagane od obywateli RP. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Przepisy celne

Zakazuje się wwozu więcej niż 12 litrów napojów spirytusowych na osobę (lub przelicznik na inne alkohole) i powyżej 200 papierosów. Przy wwozie i wywozie pieniędzy w kwocie do 10 tys. BRL lub jej równowartości w walutach obcych nie ma obowiązku wypełniania deklaracji celnej.

Czas

Brazylia to kraj 27 razy większy niż Polska, dlatego obejmuje różne strefy czasowe. W Rio de Janeiro jest- 3 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy, - 4 w okresie lata

Język

Językiem urzędowym jest język portugalski

Elektryczność

110/220V, 60Hz. Gniazdka typ szwajcarski (dwa okrągłe poziomo położone otwory i jeden poniżej). Adaptery są dostępne w sklepikach. W Brazylii mogą nie działać telefony trzyzakresowe. Te nowsze generacji działają bez zarzutu.

Transport

Obowiązuje ruch prawostronny. Drogi są w dobrym stanie. Transport publiczny funkcjonuje do późnych godzin nocnych.

Szczepienia i zdrowie

Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jest wymagane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

Obyczaje

Kraj zamieszkiwany jest w 60% przez katolików. Brazylijczycy są bardzo tolerancyjni religijnie.

W regionie

Brazylia to przede wszystkim kojarzy się z piaszczystymi plażami, cudownym miastem Rio de Janeiro, sambą, piłką nożną i karnawałem. To także kraj o bardzo bogatej historii i kulturze. W jej skład etniczny wkomponowali się niewolnicy z Afryki, Portugalczycy, Indianie, a także liczni Japończycy, Arabowie, Europejczycy (Niemcy, Szwajcarzy a nawet Polacy). Brazylia to kraj pełen bujnych lasów deszczowych, kraj o największej bioróżnorodności na świecie, gdzie znajduje się najdłuższa i największa rzeka na świecie – Amazonka. Widoki w Rio de Janeiro z Głowy Cukru i wzgórza Corvocado, zapierają dech w piersi i pozostają na zawsze w pamięci. Przepiękne wodospady Iguazu zostały ogłoszone jednym ze współczesnych cudów świata. Plażowanie jest wpisane w mentalność Brazylijczyków Miejskie plaże w Rio de Janeiro konkurują z tymi dzikimi na wysepkach tropiklanych. Kolonialna architektura i wpływy afrykańskich kultur widoczne są najlepiej w Salvadorze, w jego kuchni o zapachu oleju palmowego dende i mleka kokosowego, w religii z synkretyzmami afrykańsko katolickimi candomble czy ubanda. Modernizm, którego najsłynniejszym przedstawicielem był znany architekt Oscar Niemeyer, najlepiej się prezentuje w stolicy – Brasilii i w mieście znajdującym się po drugiej stronie Zatoki Guanabara, Niteroi.

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro to drugie, co do wielkości, po São Paulo miasto w Brazylii. W latach 1763 – 1960 było stolicą kraju, kiedy to przeniesiono ją do Brasilii. Pomimo tego, że już nie nosi tego zaszczytnego tytułu to jest najchętniej odwiedzanym miastem ze względu na jego malownicze położenie wśród wzgórz i zatoki Guanabara. Zaliczone zostało do jednych z najpiękniejszych miast świata, o czym przekonamy się wjeżdżając kolejką na wzgórza Corcovado, gdzie stoi figura Chrystusa Odkupiciela i Pão de Açucar, (Głowa Cukru), osławionego jednym z filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Najciekawsze plaże miejskie, gdzie toczy się życie Brazylijczyków, to ta wspomniana w najbardziej znanej piosence bossa novy „Dziewczyna z Ipanemy” i Copacabana.

W Rio de Janeiro miała miejsce Olimpiada w 2016 roku i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej m.in. na stadionie Maracanã, który pobił rekord ilości osób na jednym meczu. Bardzo przyjemnym miejscem do spaceru jest bulwar olimpijski, przy którym znajduje się ogromne graffiti autorstwa brazylijskiego Kobry, aspirujące do wpisu do Księgi Guinessa.

Arcos de Lapa to stary akwedukt, po którym porusza się tradycyjny tramwaj bondinho, ale miejsce to przyciąga przede wszystkim tych spragnionych wieczornej zabawy w rytmach samby czy bossa novy. Carioca de Gema czy Rio Scenarium to najsławniejsze kluby z muzyką na żywo.

Dla miłośników nietypowych kształtów i architektury, po drugiej stronie zatoki Guanabara, znajduje się miasto Niteroi, gdzie można podziwiać modernistyczne budynki znanego architekta Oscara Niemeyera takie jak m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej.

Niedaleko Rio znajdują się nieskażone miastem Wyspy Tropikalne, na które warto popłynąć.

Zapraszamy!


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

- certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni)

- negatywny wynik testu antygenowego wykonanego na 24h przed przekroczeniem granicy z Brazylią lub testu RT_PCR wykonanego minimum na 72h przed przekroczeniem granicy.

- deklaracja zdrowia wypełniona na stronie (najwcześniej na 72h przed lotem do Brazylii). Hotel niezbędny do wypełnienia formularza – Royalty Rio.

"


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

- certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni)

- negatywny wynik testu antygenowego wykonanego na 24h przed przekroczeniem granicy z Brazylią lub testu RT_PCR wykonanego minimum na 72h przed przekroczeniem granicy.

- deklaracja zdrowia wypełniona na stronie (najwcześniej na 72h przed lotem do Brazylii). Hotel niezbędny do wypełnienia formularza – Royalty Rio.

"Galeria:

Windsor Oceanico/1
Windsor Oceanico/2
Windsor Oceanico/3
Windsor Oceanico/4
Windsor Oceanico/5
Windsor Oceanico/6
Windsor Oceanico/7
Windsor Oceanico/8
Windsor Oceanico/9

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...