Zagadki cywilizacji

Cena: 10 676 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 68 324 49 82
  • kom. 728 924 226
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
***
Region


Opis oferty
 
Położenie:

Zakwaterowanie:

Hotele ***/****- wygodne i sprawdzone.

Pokoje:są wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon. Pokoje 3-osobowe posiadają 3 oddzielne łóżka.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Limy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Transfer do hotelu w Limie, drink powitalny z lokalnym przedstawicielem biura, następnie zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd autostradą Panamericana Poludniowa do Nazca. Po drodze postój w Rezerwacie Narodowym Paracas, rejs na wyspy Ballestas, obserwacja zwierząt. Miejsce to słynie z obfitej flory morskiej, co z kolei spowodowało olbrzymi rozwój fauny na tym terenie. Ballestas, zwane również małym Galapagos, zamieszkują uchatki, lwy morskie, delfiny, pingwiny Humbolta, żółwie a także kilkaset gatunków ptaków, w tym pelikany i głuptaki. Kontynuując nasz przejazd zrobimy krótki postój przy wieży widokowej „Mirador” na płaskowyżu Nazca, gdzie znajdują się tajemnicze linie i figury. Z „Mirador” można zaobserwować figurę ręki i drzewa. Dojazd do Nazca. Zakwaterowanie w hotelu (z basenem), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3

Po śniadaniu, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120-130 USD) lot awionetką nad płaskowyżem Nazca, gdzie na powierzchni ok 450 km2 widać linie przedstawiające różnorodne figury geometryczne i rysunki zwierząt. Do dziś ich pochodzenie jest tajemnicze, a teorii na ten temat przybywa coraz więcej. Z góry wyglądają jak tajemnicze obrazy, mające niemalże kosmiczną proweniencję. Podczas lotu można zobaczyć między innymi linie przypominające kolibra, małpę, pająka czy kosmonautę Następnie obiad i przejazd na pustynię Ica. Postój w malowniczej Oazie Huacachina, degustacja Pisco – narodowego drinka peruwiańskiego. Powrót do Limy, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 4

Śniadanie i transfer do Cusco. Proponujemy spacer po starówce Cuzco, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca – Coricancha. Zakwaterowanie, czas wolny a później kolacja z folklorem. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5

Po śniadaniu dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z SIEDEMIU CUDÓW ŚWIATA (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 6

Po śniadaniu krótki spacer po Sacsayhuaman - dawnej inkaskiej twierdzy, w której do dziś odbywa się najsłynniejszy peruwiański festiwal Inti Raimi. Dla odważnych możliwość skosztowania świnki morskiej (w cenie). Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Wieczorem dla chętnych (w miarę możliwości) udział w spektaklu Śpiewające Fontanny w Parque de las Aguas (30 USD) Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie kolonialnej dzielnicy Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedry (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro), klasztoru św. Franciszka i katakumb. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. W drodze na lotnisko zobaczymy jeszcze jedno niezwykłe muzeum ABTAO, mieszczące się w łodzi podwodnej. Łódź do niedawna była sprawna i pływała u wybrzeży Peru, w chwili obecnej zacumowana w porcie jest bardzo ciekawym, nietypowym obiektem do zwiedzania. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 8

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji politycznej bądź klimatycznej. W terminie sylwestrowym Muzeum Larco Herrera może być przeniesione na inny dzień.

- Napięcie elektryczne w Peru to 220V. Wtyczki innego rodzaju niż europejskie.

- W bankach lub kantorach nie są przyjmowane banknoty 100 USD seria CB B2.

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz przelot wewnętrzny (Cusco-Lima), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach jw. (6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem i pociągiem, wyżywienie: śniadania, obiady lub kolacje wg programu typu bufet lub w zastawie(przystawka, drugie danie, deser, ciepły napój, a przy obiedzie powitalnym aperitif alkoholowy i napój gazowany), suchy prowiant na drogę wg programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota-opiekuna grupy podczas pobytu w Peru, program turystyczny jw. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: podatków wylotowych w Peru ok. 40 USD/os, testu RT- PCR, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, biletów wstępu, oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępów) ok. 190 USD/os (wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo). Napiwki, bagażowi, tragarze, ok. 60 USD/os.

Uwaga!

- Prosimy o uzupełnianie danych paszportowych niezbędnych do wykupienia biletów kolejowych na Machu Picchu.

- Przy przylocie do Limy wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT- PCR. Aby test był ważny, należy go wykonać na max 72 h przed przylotem w licencjonowanym laboratorium, a dokument wystawiony ma być w języku angielskim lub hiszpańskim.


Uwagi do programu

Przy przylocie do Limy wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT- PCR.

Aby test był ważny, należy go wykonać na max 72 h przed przylotem w licencjonowanym laboratorium, a dokument wystawiony ma być w języku angielskim lub hiszpańskim.


META Description

Cuda Świata - Machu Picchu • zagadkowe Peru - Nazca • Wyspy Ballestas - peruwiańskie Galapagos • Święta Dolina Inków • kolonialna Lima • Larco Herrera • Submarine ABTAO


Uwagi do przelotu

Oferujemy przelot komfortowymsamolotami Air France / KLM. Na odcinku z Amsterdamu lub Paryża rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 747 (tzw Jumbo Jet) lub Boeing 777. Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, ręczniczki do odświeżenia, słuchawki jednorazowe. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładach B747 ekrany w suficie, 1-2 filmy podczas rejsu oraz indywidualne kanały muzyczne. Na pokładach B777 indywidualne centra rozrywki z ekranem w poprzedzającym fotelu, a w nich 80 filmów do wyboru, kanał dla dzieci, ponad 200 muzycznych CD do wyboru i wiele innych. Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 12 kg, bagaż odprawiany: Meksyk/Wenezuela - 2 x 23 kg, pozostałe destynacje - 1 x 20 kg.

Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6. Sprawdź opinie: "Galeria:

Zagadki cywilizacji/1
Zagadki cywilizacji/2
Zagadki cywilizacji/3
Zagadki cywilizacji/4
Zagadki cywilizacji/5
Zagadki cywilizacji/6
Zagadki cywilizacji/7
Zagadki cywilizacji/8
Zagadki cywilizacji/9
Zagadki cywilizacji/10
Zagadki cywilizacji/11
Zagadki cywilizacji/12
Zagadki cywilizacji/13
Zagadki cywilizacji/14
Zagadki cywilizacji/15

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...